Vykuřovadlo Bakhoor Oud superior, 20g

150 

Bakhoor  je delikátní vykuřovací směs, která je v Ománu stejně oblíbená jako čisté kadidlo. Vyrábí se podomácku ve velmi malém množství. Základem bakhooru jsou vzácná exotická dřeva, především oud. Jeho vůně je dřevitě pižmovitá, sametově hřejivá s tóny ambry a exotických orientálních parfémů.

Jemné tmavé piliny, 20g

Balení ve zlaté nebo stříbrné kovové krabičce.

Není skladem

Popis

Bakhoor (vyslovuje se bochůr nebo bachůr) je delikátní vykuřovací směs, která je v Ománu stejně oblíbená jako čisté kadidlo. Vyrábí se většinou podomácku v malém množství. Recepty na výrobu bakhooru se v rodinách předávají po staletí. Základem bakhooru jsou vzácná exotická dřeva, především oud. Jeho teplou živočišnou vůni na Arabském poloostrově milují a určitě si podmaní i vás.

Bakhoor se používá podobně jako kadidlo.  Můžete ho pálit na vykuřovací pícce nebo na kadidelnici na uhlíku. Vůně bakhooru vydrží v místnosti velmi dlouho, odstraní nežádoucí pachy například po vaření a interiéru dodá jedinečnou orientální atmosféru. Až se vám bude zdát, že bakhoor skoro dohořívá, zkuste ho kleštičkami obrátit nebo nakypřit. Znovu se krásně rozvoní. Můžete také experimentovat a použít špetku bakhooru společně s kadidlovou pryskyřicí. Ománci jsou mistři ve vykuřování a vrstvení vůní, zkuste i vy čarovat s vykuřovadly a najít svou vlastní dokonalou kombinaci.

Přesný způsob přípravy bakhooru si nechává každý výrobce pro sebe. Dřevo (oud) se naštípe na malé kousky nebo drobné piliny. Ty se pak vaří ve vodě spolu s cukrem a dalšími přísadami, ke kterým patří například onychy, mech, květiny atd. Vzniklá směs se usuší, napustí esenciálními oleji a nechá několik týdnů nebo měsíců zrát.

Vykuřovací směs Oud superior má teplou dřevitě pižmovou vůni, hřejivé hluboké tóny vzácných dřev doplňují akordy ambry a orientálních parfémů.

 

Další informace

Hmotnost 0,02 kg
Rozměry 7 × 5 × 1 cm

Mohlo by se Vám líbit…