Vykuřovadlo Oud bakhoor, 20g

Vykuřovadlo Oud bakhoor, 20g

250 

Bakhoor  je delikátní vykuřovací směs, která je v Ománu stejně oblíbená jako čisté kadidlo. Vyrábí se podomácku ve velmi malém množství. Základem bakhooru jsou vzácná exotická dřeva, především oud. Jeho vůně je dřevitě pižmovitá s tóny ambry, jasmínu, pačuli, khadi a orientálních parfémů. 20g

Není skladem

Popis

Bakhoor (vyslovuje se bochůr) je delikátní vykuřovací směs, která je v Ománu stejně oblíbená jako čisté kadidlo. Vyrábí se podomácku ve velmi malém množství. Základem bakhooru jsou vzácná exotická dřeva, především oud. Jeho vůni na Arabském poloostrově milují a určitě si podmaní i vás. Ve směsi bakhoor je oud doplněný dalšími exotickými přírodními ingrediencemi.

Každý výrobce má vlastní tajný recept, který se předává v rámci rodiny. My jsme v Ománu vyzkoušeli spoustu vykuřovacích směsí. Vybrali jsme pro vás luxusní bakhoor, který vyrábí paní Azíza v Muscatu. Je skvělý a věříme, že vás nadchne tak jako nás. Jeho velkou výhodou je, že na konci pálení nemá nepříjemný zápach spáleného dřeva. Voní krásně až do konce hoření. A jak ho Azíza připravuje? Oud vaří v cukrové vodě s dalšími přísadami a napouští přírodními esenciálními oleji. Vzniklou směs na několik měsíců zakope do země, kde bakhoor zraje. Vyrobí jen 3-4 dávky ročně, vždy jen několik kilogramů. Je to tedy opravdu ručně vyrobená exkluzivní „limitka“.

Bakhoor můžete pálit na vykuřovací pícce nebo na kadidelnici. Jeho vůně je dřevitě pižmovitá s tóny ambry, jasmínu, pačuli, khadi a orientálních parfémů. V místnosti vydrží velmi dlouho, odstraní nežádoucí pachy a dodá jedinečnou magickou atmosféru. Až se vám bude zdát, že bakhoor skoro dohořívá, zkuste ho kleštičkami obrátit. Znovu se krásně rozvoní.

 

Další informace

Hmotnost 0,-02 kg
Rozměry 7 × 5 × 1 cm