Ománské zelené kadidlo – Light Green Hojari

Ománské zelené kadidlo – Light Green Hojari

279 

Čistá kadidlová pryskyřice, balení cca  20g.

Zelené kadidlo – Light Green Hojari je určeno k vykuřování. Vykuřováním docílíte pročištění prostoru od virů a baktérií a naplníte svůj příbytek příjemnou vůni. Zelené ománské kadidlo je velmi vzácné také díky svojí čisté struktuře.

Skladem

Popis

Ománské zelené kadidlo – Light Green Hojari

Existuje mnoho druhů kadidla. Za nejkvalitnější se považuje kadidlo z Ománu, kde roste vzácná odrůda kadidlových stromů – Boswellia sacra.  Více o historii, pěstování a sběru kadidla čtěte zde.

Al Hojari

Hojari je oblast na východě hor Jebel Samhan v provincii Salalah, odkud pochází to nejlepší ománské kadidlo. Někdy se sem řadí i kadidlo ze sousední oblasti Hasik. Kadidlovníky tu rostou ve vysoké poloze na náhorních planinách, mimo přímý dosah monzunových dešťů. Stromy jsou vystavené maximální dávce slunečního svitu. Díky těmto unikátním podmínkám je pryskyřice Hojari prvotřídní. Koncentruje se v ní neředěná energie jihoarabského slunce.

Kadidlo Hojari se dělí podle barev. Čerstvá pryskyřice je světlá až transparentní. Má bílé, stříbrné, zlatavé nebo zelené zbarvení, které působením času a světla tmavne a žloutne. Všechny druhy Hojari se v Ománu používají k léčebným účelům, přípravě výluhů a k vykuřování při zvláštních příležitostech a rituálech. Při pálení vydává kadidlo Hojari charakteristickou pryskyřicovo balzamickou vůni s tóny citrusů. Čím je kadidlo zelenější, tím víc převládají citrusové a ovocné tóny. Kvalitní čerstvé olibanum Hojari je měkké na skus, ty nejlepší zelené kousky Ománci žvýkají jako přírodní žvýkačku.

 Light Green Hojari – světle zelené ománské kadidlo

Green Hojari je špička mezi ománskými kadidly a nejlepší kadidlo na světě. Získává se pouze z mladých výhonků kadidlovníku a to vždy jen 1x ročně. Někdy kvůli nepříznivému počasí sklizeň neproběhne vůbec, nebo jen v minimálním objemu. Převážná část zeleného kadidla putuje do paláce ománského sultána pro privátní spotřebu královské rodiny. Proto se tento druh olibana nazývá Royal Green Hojari, nebo Sultan Selection. Má vysoký obsah účinných látek, boswellových kyselin a jemnou strukturu bez nečistot. Díky tomu se také označuje jako Medical Grade nebo Superior Grade. Mimo Omán je velmi těžko k sehnání a i my ho pro vás máme jen v malém omezeném množství.

Je typické velkými smaragdově zelenými kusy, některé mají až modravý nádech. Pryskyřice je měkká na skus, lehce lepivá a i nezapálená jemně voní po jehličí a citrusech. Při pálení na kadidelnici doporučujeme umístit na uhlík až ve finální části hoření. Vydává jemný delikátní dým, který je vhodný k vykuřování místností na spaní, meditacím a zvláštním obřadům. V kořeněných tónech pryskyřice ucítíte také zelené byliny, citrusy, ovoce a orientální dřeviny. Green Hojari harmonizuje a prosvětluje prostor, chrání před temnými silami, propojuje lidské a božské, rozšiřuje vědomí. Vonný dým ze vzácného zeleného kadidla přenese vaše přání a myšlenky na ta pravá místa. Váš domov bude svěží a očištěný od všeho negativního.

Některé kousky kadidla Green Hojari jsou menší a nemají tak výraznou smaragdově zelenou barvu. Přesto mají všechny kvality Green Hojari. Vytřídili jsme je a pojmenovali Light Green Hojari. Za nižší cenu tak můžete vyzkoušet to nejlepší ománské kadidlo.

Pokud chcete, aby vám kadidlová pryskyřice dlouho vydržela, uchovávejte ji na suchém a tmavém místě v pokojové teplotě. Na světle krystalky ztmavnou nebo zežloutnou a ztrácí účinnost. Při správném skladování vám vydrží roky. Pryskyřice občas může obsahovat malé kousky kůry nebo dřeva. Není to na závadu, nemusíte je před vykuřováním odstraňovat. Může se vám také zdát, že nevoní jako stejný druh olibana, který jste si koupili vloni. Je to podobné jako s vínem, každý rok je jiná sklizeň. Záleží hlavně na počasí, na množství srážek, teplotě… Ponořte se do vonného dýmu ománského kadidla a zkuste rozeznat jemné akordy vůni, které nejsou nikdy úplně stejné.

Další informace

Hmotnost 0,-02 kg
Rozměry 5 × 5 × 0,-2 cm

Mohlo by se Vám líbit…