Ománské kadidlo Hojari Normal Superior

120 

Ve starověku bylo ománské kadidlo Hojari jednou z nejdražších surovin světa. Jeho cena se vyvažovala zlatem.

Ománské kadidlo miloval egyptský Tutanchamon, římský císař Nero i rozmarná královna ze Sáby. Tři králové přinesli malému Ježíškovi dar nejcennější – kadidlo z Ománu.

Čistá kadidlová pryskyřice , balení cca 20 ks, 20g.

Skladem

Popis

Ománské kadidlo Hojari Normal Superior

Existuje mnoho druhů kadidla. Za nejkvalitnější se považuje kadidlo Hojari z Ománu, kde roste vzácná odrůda kadidlových stromů – Boswellia sacra.  Více o historii, pěstování a sběru kadidla čtěte zde.

Kadidlo Al Hojari

Hojari je oblast na východě hor Jebel Samhan v provincii Salalah, odkud pochází to nejlepší ománské kadidlo. Někdy se sem řadí i kadidlo ze sousední oblasti Hasik. Kadidlovníky tu rostou ve vysoké poloze na náhorních planinách, mimo přímý dosah monzunových dešťů. Stromy jsou vystavené maximální dávce slunečního svitu. Díky těmto unikátním podmínkám je pryskyřice Hojari prvotřídní. Koncentruje se v ní neředěná energie jihoarabského slunce.

Kadidlo Hojari se dělí podle barev. Čerstvá pryskyřice je světlá až transparentní. Má bílé, stříbrné, zlatavé nebo zelené zbarvení, které působením času a světla tmavne a žloutne. Všechny druhy Hojari se v Ománu používají k léčebným účelům, přípravě výluhů a k vykuřování při zvláštních příležitostech a rituálech. Při pálení vydává kadidlo Hojari charakteristickou pryskyřicovo balzamickou vůni s jemnými tóny citrusů. Čím je kadidlo zelenější, tím víc převládají citrusové a ovocné tóny. Kvalitní čerstvé olibanum Hojari je měkké na skus, ty nejlepší zelené kousky Ománci žvýkají jako přírodní žvýkačku.

Hojari Normal Superior

je ideálním vykuřovadlem po celý rok. Při pálení se rozvinou všechny kořeněné tóny pryskyřic, protkané jemnou citrusovou linkou s teplým dřevitým nádechem. Harmonizuje, zklidňuje a spojuje se zdrojem energie. Působí pozitivně při úzkostných stavech, depresi a špatné náladě, je vhodné k meditaci.

Pokud chcete, aby vám kadidlová pryskyřice dlouho vydržela, uchovávejte ji na suchém a tmavém místě v pokojové teplotě. Na světle krystalky ztmavnou nebo zežloutnou a ztrácí účinnost. Při správném skladování vám vydrží roky.

Pryskyřice občas může obsahovat malé kousky kůry nebo dřeva. Není to na závadu, nemusíte je před vykuřováním odstraňovat. Může se vám také zdát, že nevoní jako stejný druh olibana, který jste si koupili vloni. Je to podobné jako s vínem, každý rok je jiná sklizeň. Záleží hlavně na počasí, na množství srážek, teplotě… Ponořte se do vonného dýmu ománského kadidla a zkuste rozeznat jemné akordy vůni, které nejsou nikdy úplně stejné.

vykuřování kadidlem je nejlepší použit kadidelnici. Do kadidelnice nasypte jemný písek, na který položíte uhlík, stejný jako se používá do vodních dýmek. Na rozžhavený uhlík opatrně umístěte kamínek pryskyřice. Pokud máte kadidelnici s víkem,  uzavřete ji, aby byl průchod dýmu regulován otvory ve vrchní části. Po intenzivním vykuřování je dobré na chvilku vyvětrat. Vůně kadidla v prostoru vydrží několik hodin, navodí relaxační atmosféru a pročistí energie v místnosti.

Další informace

Hmotnost 0,02 kg
Rozměry 5 × 5 × 0,2 cm

Mohlo by se Vám líbit…