Ománské kadidlo Shazri

90 

Čistá kadidlová pryskyřice, balení cca  20g.

Kadidlo Shazri je určeno k vykuřování. Vykuřováním pročistíte prostor od virů, baktérií a negativních vlivů. Svůj příbytek naplníte příjemnou vůni.

Skladem

Popis

Ománské kadidlo Shazri

Ve starověku bylo ománské kadidlo jednou z nejdražších surovin světa. Jeho cena se vyvažovala zlatem. Kadidlo z Ománu miloval egyptský Tutanchamon, římský císař Nero i rozmarná královna ze Sáby. Tři králové přinesli malému Ježíškovi  kromě zlata a myrhy i jeden z darů nejcennějších – kadidlo.

Kadidla existuje mnoho druhů.   Za nejkvalitnější se považuje kadidlo z Ománu, kde roste vzácná odrůda stromů kadidlovníků – Boswellia sacra.  Více o historii, pěstování a sběru kadidla čtěte zde.

Kadidlo Shazri

Shazri je oblast na severozápadě Dhofárských hor v provincii Salalah. Kadidlovníky tu rostou na horských svazích na straně směrem k moři, v nadmořské výšce, která ještě zaručuje dobrou kvalitu pryskyřice. Kadidlo z nížin a pobřežních oblastí je totiž v Ománu považováno za méně kvalitní. Shazri je číslo 3 na žebříčku ománských kadidel. Sklízeň probíhá po období monzunu khareef.

Kadidlo Shazri obsahuje velké množství éterických olejů, proto se používá především k destilaci, k výrobě parfémů a ke každodennímu vykuřování. Není určené k léčebným účelům, výluhům, ani ke žvýkání. Při pálení má intenzivní pronikavou vůni, typickou pro ománské olibanum. Vydává bohatý dým a jeho aroma je přesně takové, jaké od kadidla očekáváte. Převládají zemité nasládlé tóny pryskyřice, orientálních dřev a bylin. Jeho tmavá, zlatavě hnědá barva ho předurčuje k použití v tmavých ročních obdobích. Je ideální na zamračené chladné dny nebo temné noci, kdy poskytne pocit ochrany, bezpečí a vymezení intimního prostoru. Shazri dává sílu rozpoznat vlastní potenciál, harmonizuje, očišťuje a uzemňuje.

Pokud chcete, aby vám kadidlová pryskyřice dlouho vydržela, uchovávejte ji na suchém a tmavém místě v pokojové teplotě. Na světle krystalky ztmavnou nebo zežloutnou a ztrácí účinnost. Při správném skladování vám vydrží roky.

Pryskyřice občas může obsahovat malé kousky kůry nebo dřeva. Není to na závadu, nemusíte je před vykuřováním odstraňovat. Může se vám také zdát, že nevoní jako stejný druh olibana, který jste si koupili vloni. Je to podobné jako s vínem, každý rok je jiná sklizeň. Záleží hlavně na počasí, na množství srážek, teplotě… Ponořte se do vonného dýmu ománského kadidla a zkuste rozeznat jemné akordy vůni, které nejsou nikdy úplně stejné.

Jak vykuřovat kadidlem

K vykuřování kadidlem použijte speciální nádobu – kadidelnici. Do kadidelnice nasypte jemný písek nebo obyčejnou sůl. Na tuto vrstvu položte uhlík, stejný jako do vodních dýmek. Na rozžhavený uhlík opatrně umístěte kamínek pryskyřice. Pokud máte kadidelnici s víkem,  uzavřete ji, aby byl průchod dýmu regulován otvory ve vrchní části. Po intenzivním vykuřování  na chvilku vyvětrejte. Vůně kadidla v prostoru vydrží několik hodin, navodí relaxační atmosféru a pročistí energie v místnosti.

Další informace

Hmotnost 0,02 kg
Rozměry 5 × 5 × 0,2 cm

Mohlo by se Vám líbit…