O nás

Jsme Luban, česká značka pro přírodní kosmetiku z kadidlového oleje a kadidlové oleje z Ománu. Milujeme kadidlo a naše nadšení pro jeho vůni občas hraničí s posedlostí. Tohle intenzivní omamné aroma nás už několik let provází na cestách a je pro nás především symbolem exotického Ománu. Kadidlo a Omán neodmyslitelně patří k sobě. Tradice užívání kadidla z Ománu pochází a po tisíciletí byl odtud kadidlem zásoben celý svět. My máme tu čest znovu uvést tuto vzácnou surovinu na český trh. Spolupracujeme pouze se společnostmi, které zpracovávají výhradně kadidlovou pryskyřici ze stromů Boswellia sacra – kadidlovník posvátný, známý také pod jménem kadidlovník pravý. Arabský název pro kadidlo je luban, rozšířený je i latinský název olibanum.

Pro naše zákazníky a milovníky kadidla jsme vytvořili jedinečnou řadu bezvodé přírodní kadidlové kosmetiky LUBAN. Kosmetika vznikla v spolupráci s předními českými specialisty na přírodní kosmetiku a jejím základem je kvalitní kadidlový olej z Ománu. Kadidlová kosmetika LUBAN se vyrábí v České Republice v certifikované laboratoři.

Všechny naše výrobky jsou opatřeny potřebnými certifikáty. Většina z nich neobsahuje žádné chemické přísady a pokud ano, tak jen v opravdu minimálním nezbytném množství.

Jsme cestovatelky, ctíme různé kulturní zvyklosti a mentalitu jiných národů. Osobně se známe s našimi dodavateli a udržujeme s nimi přátelské kontakty. Navštívily jsme všechna místa, kde se výrobky připravují a ručíme za to, co u výrobků deklarujeme.

A kromě toho – milujeme Omán! Nechte se i vy okouzlit omamnou vůní exotické pryskyřice.
Jako inspirace vám poslouží náš blog nebo kniha, kterou jsme v roce 2018 vydali a v roce 2023 vyšlo další aktualizované vydání: OMÁN – PÍSEK, RŮŽE, KADIDLO – průvodce Ománem

Proč nakupovat právě u nás?

  • nabízíme pouze originální oleje a kadidla dovezené z Ománu
  • kosmetika Luban je vyrobená v certifikované laboratoři v ČR a certifikovaná SZU
  • všechny naše oleje a kosmetické produkty jsou dermatologicky testované v ČR
  • zaměřujeme se na produkty s přírodním složením
  • naše ceny jsou férové – importujeme od dodavatelů přímo z Ománu a neinvestujeme do velkých reklam
  • zaručujeme rychlé dodání – objednávky odesíláme do 48 hodin od přijetí objednávky / připsání částky na účet
  • Omán a jeho kultura jsou nám blízké, respektujeme je a dodržujeme místní zvyklosti
  • osobně se známe s našimi ománskými dodavateli, produkty pečlivě vybíráme přímo u nich

Nadechněte se a užijte si pravou vůni Ománu – vůni KADIDLA

Pavla a Táňa, Luban – kadidlový Eshop

aromaterapie františek hydrolát kadidelnice kadidlo kadidlo posvátně kadidlovník kadidlová kosmetika Kadidlová pryskyřice kadidlový hydrolát Kadidlový olej Kadidlo z Ománu masážní olej myrha Omán pleťový olej Pravé ománské kadidlo přírodní kosmetika vykuřovací pícka vykuřování