Kadidlový rituál – uvolní mysl i namožené svaly a regeneruje pokožku.

Kadidlový rituál – uvolní mysl i namožené svaly a regeneruje pokožku.

Voňavé kadidlo k péči o pleť prý používala už královna ze Sáby, která proslula jako velká milovnice různých zkrášlovacích procedur.  V Evropě se kadidlo používalo hlavně k vykuřování a aromaterapii a o jeho blahodárných účincích na pokožku neměly evropské ženy dlouho ani tušení. Na jihu Arabského poloostrova, v zemi kadidla Ománu, se ale kadidlo užívalo a pořád ještě užívá také jako skvělý a všestranný prostředek k ošetření pleti, na jizvičky a ranky. Ománské ženy na něj nedají dopustit zejména díky jeho vyhlazovacím účinkům. Kvalitní kadidlový olej je výborný přírodní anti aging prostředek bez chemických přísad a toxinů. Navíc působí protizánětlivě a pleť je po něm krásně růžová a svěží.

Ošetření kadidlovým olejem si můžete dopřát v mnoha ománských beauty a wellness centrech. Ve městě Salalah, v oblíbené destinaci českých turistů, kde kadidlové stromy rostou v bezprostřední blízkosti hotelových komplexů, najdete mnoho hotelových Spa a wellness center, které kadidlové procedury nabízejí. Zažít pravý kadidlový rituál patří k povinné položce na seznamu zážitků v průběhu dovolené v Ománu.

Jen si to představte. Při vstupu do wellness centra vás stejně jako při vstupu do každého ománského hotelu provází vůně kadidlové pryskyřice. Dým vznášející se nad kadidelnicí očišťuje vzduch a navozuje relaxační atmosféru.  Před masáží si užijete relaxační koupel s čistým kadidlovým olejem v příjemném prostředí luxusního orientálního interiéru. Následná olejová masáž vás vynese do nebeských výšin. Nezřídka ji provádí dvě masérky najednou, a kromě čistého kadidlového oleje je možně zvolit také kadidlovou masážní směs s přidáním ajurvédskych bylin. Po masáži Vám nabídnou osvěžující vodu s kapkou kadidlového hydrolátu nebo kadidlový čaj – výluh. K oblíbeným procedurám patří zábal z mořského jílu a kadidlového a růžového oleje, který zklidní a vyživí pokožku po opalování na horkém ománském slunci. Skvělý je také peeling z kadidlového prášku, kadidlového oleje a růží. Peeling se vyrábí buď z cukru nebo mořské soli a na zjemnění celulitidy se přidává i káva.

Ošetření kadidlem je zároveň aromaterapií. Kromě vůně kosmetických přípravků se v prostorách ománských wellness a Spa vždy vznáší aroma páleného kadidla. Jemně nasládlý kouř působí příznivě na lidskou psychiku, zmírňuje stres a zahání deprese. Je ideálním doplněním procedur, založených na působení kadidla a společně tvoří pravý kadidlový rituál.

Říkáte si, Omán daleko a možnost cestování bohužel asi taky? Nevadí, kadidlový rituál si můžete udělat i doma. Vyrobte si kadidlový peeling, masážní směs nebo třeba osvěžující pleťovou vodu. Kadidlo si dobře rozumí s růžemi, nimbou nebo petit grain. Jako základ použijte 100% přírodní kadidlový olej Aldhiyya, kadidlový prášek a na vykuřování surovou kadidlovou pryskyřici Hojari Gold nebo Green Light Hojari. Do aromalampy nebo difuzéru je nejlepší kvalitní esenciální kadidlový olej Luban.

A pokud jsme vás tímto článkem nalákali na návštěvu Ománu, tak se před cestou inspirujte v naší knížce Omán – písek, růže, kadidlo.

Uvolněte se s vůní kadidla.