Kadidlový prášek – z kadidla Hojari z Ománu

Kadidlový prášek – z kadidla Hojari z Ománu

90 

Čistá kadidlová pryskyřice, balení cca  20g.

Kadidlový prášek je usušená a nahrubo mletá kadidlová pryskyřice. Je vhodný jak k samotnému vykuřování, tak k výrobě různých vykuřovacích směsí. Smícháním s jinými pryskyřicemi nebo bylinnými směsmi  vytvoříte jedinečné vůně s podtónem orientálního kadidla.

 

více o produktu >>

Popis

Ve starověku bylo ománské kadidlo jednou z nejdražších surovin světa. Jeho cena se vyvažovala zlatem. Kadidlo z Ománu miloval egyptský Tutanchamon, římský císař Nero i rozmarná královna ze Sáby. Tři králové přinesli malému Ježíškovi  kromě zlata a myrhy i jeden z darů nejcennějších – kadidlo.

Kadidla existuje mnoho druhů.   Za nejkvalitnější se považuje kadidlo z Ománu, kde roste vzácná odrůda stromů kadidlovníků – Boswellia sacra. Více o historii, pěstování a sběru kadidla čtěte zde.

Kadidlový prášek je usušená a nahrubo mletá kadidlová pryskyřice. Je vhodný jak k samotnému vykuřování, tak k výrobě různých vykuřovacích směsí. Smícháním s jinými pryskyřicemi nebo bylinnými směsmi  vytvoříte jedinečné vůně s podtónem orientálního kadidla. Prášek lze použít také k výrobě domácí kadidlové kosmetiky, jako například přírodních peelingů, mastí nebo prášků na zuby. Není určeno k vnitřnímu užití.

K vykuřování kadidlem je nejlepší použit kadidelnici. Do kadidelnice nasypte jemný písek, na který položíte uhlík, stejný jako se používá do vodních dýmek. Na rozžhavený uhlík opatrně umístěte kamínek kadidlové pryskyřice. Pokud máte kadidelnici s víkem,  uzavřete ji, aby byl průchod dýmu regulován otvory ve vrchní části. Po intenzivním vykuřování je dobré na chvilku vyvětrat. Vůně kadidla v prostoru vydrží několik hodin, navodí relaxační atmosféru a pročistí energie v místnosti.

Další informace

Hmotnost 0.02 kg
Rozměry 5 × 5 × 0.2 cm

Mohlo by se Vám líbit…