Slanorožec jedinečná složka v Hydratačním kadidlovém oleji Luban

Propadli jste kadidlovému hydratačnímu oleji Luban stejně jako my? Chápeme, na sametově hebkou a zdravou pleť se zvyká lehce. Určitě pečlivě čtete složení, takže víte, jaké další účinné látky kromě kadidla olej obsahuje. Rádi bychom vám blíže představili tu, která má na starosti hydrataci.  Je to Hydrasalinol neboli patentovaný extrakt z mořské řasy salicornia s certifikátem Ecocert. Pojďme se na tuhle zajímavou rostlinku podívat podrobně.

Salicornia herbacea, česky slanorožec je slanomilná řasa rostoucí v mokřadech na mořském pobřeží a v mangrovníkových porostech. Slanorožci se daří nejlépe tam, kde je velká koncentrace soli ve vodě. Roste v  Americe, Evropě i Austrálii a vypadá trochu jako zelený nebo tmavě červený kaktus s větvičkami. Říká se mu také mořský chřest, mořská fazole nebo skleněná tráva. To proto, že se kupodivu používá při výrobě jednoho druhu skla.  Je to velmi odolná rostlina, která se bez problémů vyrovná i s odlišnými podmínkami za přílivu a odlivu. Umí totiž výborně regulovat obsah vody v buňkách.

Hydrasalinol

A přesně tak umí extrakt ze slanorožce Hydrasalinol  „uzamknout“ vlhkost v lidské pokožce. Tahle vlastnost k nenápadné mořské řase přitáhla pozornost vývojářů kosmetiky. Slanorožec je oblíbený hlavně v Koreji, kde se používá při výrobě kosmetických přípravků už poměrně dlouhou dobu. Podle korejských výzkumů je výtažek ze salicornie významný anti aging agent, který zlepšuje hojení pleti, posiluje obranou schopnost kůže a především hloubkově hydratuje. Obsahuje vitamíny A,B,C  ve vysoké koncentraci, aminokyseliny a minerály. Studie z roku 2009 prokázala, že extrakt ze slanorožce funguje jako silný inhibitor tyrosinázy. Tyrosináza je klíčový enzym, podílející se na syntéze melaninu a pigmentu. Extrakt ze salicornie znatelně omezuje funkci tyrozinázy a zmírňuje tak nadměrnou pigmentaci, související se stárnutím pokožky a vystavením UV záření. A nejen to, Hydrasalinol dokonce zlepšuje buněčnou soudržnost a posiluje buněčné spojení.

Tím benefity mořské řasy nekončí. Slanorožec je stejně jako mnoho mořských řas jedlý a můžete si z něj připravit skvělý salát. Krásu vaší pleti, nehtů a vlasů tak podpoříte i zevnitř. Na rozdíl od jiných zelených listů do salátů má vysoký obsah proteinu. Je proto obzvlášť vhodný do raw a vegetariánské kuchyně. Má zajímavou slanou a lehce oříškovou chuť, která vynikne v jednoduché úpravě. Stačí ho 2-3 minuty povařit v horké vodě a pak zakápnout olivovým olejem a citronem. Ideální je jako příloha k rybě, nebo součást těstovinového salátu. Sezóna salicornie je v Evropě v létě a při troše pátrání najdete čerstvé balení slanorožce i v našich obchodech. Kvůli vysokému obsahu jódu se doporučuje lidem, trpícím onemocněním štítné žlázy. Konzumace slanorožce podporuje imunitní systém a tudíž má přímý vliv na kvalitu nehtů i vlasů.

Hydratační pleťový olej

Extrakt ze slanorožce Hydrasalinol je jednou z hlavních složek kadidlového pleťového oleje Luban. Hydratační olej je jedinečnou kombinací jemného kadidlového oleje, squalanu, meruňkového oleje a mořských řas. Kromě extraktu ze slanorožce obsahuje také výtažek z řasy Alaria esculenta, česky čepelatka jedlá. Působí na buněčné úrovni, hloubkově hydratuje a regeneruje. Dodává pleti pružnost, zdravý vzhled a zanechává jí sametově hebkou. A samozřejmě krásně voní kadidlem. Je vhodný pro všechny typy pleti. Víc o účincích kadidlového hydratačního oleje na pleť najdete na eshopu u popisu výrobku.

Náš extra tip: kromě pravidelného ošetření pleti zkuste přidat pár kapek kadidlového hydratačního oleje Luban do šamponu. Díky Hydrasalinolu  a účinným látkám z kadidla budou mít krásný zdravý lesk.