Masáž chodidel olejem s kadidlem a levandulí pro lepší spánek

Sužuje vás neklid a nemůžete usnout? Nebo se nad ránem probudíte s pocitem úzkosti a ne a ne znovu zabrat? V dnešní neklidné době je to naprosto pochopitelné. Jak tomu ale předejít a nesahat hned po prášcích na spaní?

Vyzkoušejte zklidňující účinky kadidlového oleje, který vám v kombinaci s levandulovým olejem zaručí klidný a voňavý spánek.

Olej si vyrobíte jednoduše doma a pak jen stačí ho před spaním jemně vmasírovat do chodidel. A proč zrovna chodidla?

Masáž chodidel je pro člověk obzvlášť užitečná, protože právě na ně dopadá celá zátěž. Už v dávných dobách se prováděly rituální masáže chodidel kadidlovým olejem proti nespavosti. Jemné masírování plosek nohou skvěle přispívá k celkové relaxaci těla. Po masáži dolních končetin mizí celková vnitřní nervozita a člověk je skvěle připravený na klidný spánek. Masáž chodidel je navíc pro vaše tělo velice efektivní, protože na chodidlech jsou umístěny důležité reflexní body, které mohou ovlivnit činnost některých orgánů a jeho celkovou stabilitu.

Recept na přípravu domácího kadidlovo-levandulového oleje pro lepší spánek

Suroviny:

  • 10ml mandlového oleje
  • 10ml jemného kadidlového oleje Luban Aldhiyaa
  • 10 kapek kadidlového esenciálního oleje Luban
  • 5 kapek levandulového esenciálního oleje

Přírodní mandlový olej se dobře vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Hodí se na všechny druhy pleti, včetně ekzematické, aknózní a také na pokožku suchou, popraskanou či šupinatou. Na pokožce vytváří jemný ochranný film, zklidňuje a regeneruje. Kadidlový esenciální olej Luban z ománského kadidla uvolňuje napětí a zklidňuje, jeho vůně působí pozitivně na psychiku. Levandulová silice má blahodárné účinky na nervové vyčerpání, napětí, odstraňuje hysterii, depresi, silné emoce, ale také nespavost.

Postup

Nejdřív smíchejte mandlový olej s jemným kadidlovým olejem. Následně přidejte esenciální oleje.

Použití

Aplikujte pár kapek večer na chodidla a jemně vmasírujte.

Přejeme vám poklidnou a voňavou dobrou noc 😊

Kadidlový olej