Domácí kadidlový wellness

Vyzkoušeli jste naše kadidlové oleje, balzámy nebo kadidlový hydrolát a propadli jste vůni kadidla? Preferujete přírodní kosmetiku a rádi tvoříte nové věci?

Tak to vás potěšíme. Máme pro vás pár receptů, jak si pomocí našich olejů a hydrolátu vyrobit skvělé produkty pro péči o pleť celého těla.

V prvním díle vám poradíme, jak si připravit relaxační koupel s vůní kadidla a úžasnou a jednoduchou pleťovou masku. Kadidlo působí na kvalitu pokožky, to věděly a využívaly ženy už v dávných dobách. Kleopatra nebo Královna ze Sáby na něj nedaly dopustit a nechávaly si obstarat to nejkvalitnější ománské kadidlo. Používaly ho v podobě zábalů, pleťových masek a přidávaly si ho do omlazujících koupelí. Vyráběl se z něj také vzácný vonný pudr. Kadidlový prášek se smíchal se solemi amoniaku a používal se k jemnému opečovávání pleti. Z prášku a oleje se připravovaly vzácné masti a pomády.

Kadidlo má schopnost pokožku skvěle regenerovat a vyhladit jemné vrásky a nesrovnalosti. Je antiseptické, proto se hodí i na problematickou pleť.

Vyzkoušejte naše recepty a přesvědčte se samy o tom, jak je po kadidlové koupeli nebo masce pleť svěží, lépe prokrvená a mladistvá.

Kadidlová sůl do koupele pro jemnou pokožku a klidný spánek

Po namáhavém dni vás příjemně uvolní voňavá kadidlová koupel. Kadidlo jsme zkombinovali s levandulí, která zklidňuje a bude se vám tak po koupeli lépe spát. Na přípravu kadidlové soli do koupele potřebujete:

  • 100g hrubé mořské soli
  • 50g epsomské soli
  • 7g prášku do pečiva
  • 15 kapek kadidlového esenciálního oleje Luban
  • 5 kapek levandulového esenciálního oleje
  • 10g sušené levandule

Mořská sůl pomáhá detoxikovat tělo a odstraňuje nečistoty. Epsomská sůl je přírodním exfoliantem (odstraňuje odumřelé kožní buňky) a antioxidantem. Využívá se pro léčbu bolavých svalů a suché kůže. Prášek do pečiva je přírodní exfoliátor, který pomáhá udržovat zhrublá místa na pokožce jemná a měkká. Kadidlový esenciální olej Luban z ománského kadidla uvolňuje napětí a zklidňuje. Pozitivně působí na kvalitu pleti. Levandulová silice má blahodárné účinky na nervové vyčerpání, napětí, odstraňuje hysterii, depresi, silné emoce, ale také nespavost.

Postup: Nejdřív smíchejte suché suroviny, následně přidejte esenciální oleje. Několik dní nechte odstát, ať se vůně vsáknou do solí a krásně se propojí.

Použití: 1–2 polévkové lžíce soli nasypte do vany a užívejte si relaxační koupel.

V koupeli s kadidlovou solí, nebo i po ní, si na pleť naneste čistící a detoxikační pleťovou masku. Masku si připravíte jednoduše. Potřebujete francouzský zelený jíl a náš úžasný kadidlový hydrolát Luban.

Kadidlová čistící a detoxikační pleťová maska

Francouzský zelený jíl je jemně mletý minerál s jemnou strukturou. Je oblíbený kvůli velkému množství obsažených jílových minerálů a stopových prvků jako železo, hořčík, titan nebo mangan, které jsou důležité pro výživu pokožky. Jíl odstraňuje z pokožky toxické látky. Navíc pokožku vyživuje a zpevňuje.

Kadidlový hydrolát Luban je surovina, která vzniká jako vedlejší produkt parovodní destilace esenciálního kadidlového oleje. Pokožku skvěle tonizuje a regeneruje. Reguluje produkci kožního mazu a zanechává pleť sametovou a zářivou.

Postup: Smíchejte přiměřené množství zeleného francouzského jílu s kadidlovým hydrolátem, tak aby vznikla jemná kašička.

Použití: Použijte na vyčištěnou pleť, nechte působit 5-8 minut a opláchněte. Maska plet detoxikuje a dokonale vyčistí. Pleť je na dotek jemná, hebká a působí mladistvě.

Kadidlovou koupel a masku je nejlepší aplikovat večer před spaním. Budete se cítit jako Královna ze Sáby, mladistvě a uvolněně.

Přejeme příjemné relaxování s vůní kadidla.