Dr. Salim, odborník na nejkvalitnější zelené kadidlo  – Royal Green Hojari

Dr. Salim, odborník na nejkvalitnější zelené kadidlo – Royal Green Hojari

Když se řekne kadidlová pryskyřice, tak si mnoho lidí představí hnědé kamínky, které se používají k vykuřování. To je správně. Málokdo ale ví, že se i samotná pryskyřice z jednoho druhu stromu rozděluje na několik typů. Z kadidlovníku pravého – Boswellia Sacra , který roste jenom na jihu Ománu v oblasti Dhofár , se pryskyřice získává několikrát za rok nařezáváním kůry stromu. Tento proces stromy vysiluje a při nadměrném sběru mízy a neopatrném přístupu časem vysychají.

Royal Green Hojari – zelené kadidlo je nejkvalitnější, protože je produktem mladých stromů kadidlovníku. Už na první pohled uvidíte rozdíl – nádherná smaragdově zelená barva a průhlednost kamínku vám připomene drahokamy. Pryskyřice je také mnohem měkčí a můžete do ní zarýt nehet, nebo ji lehce nechat rozpustit ve vodě. Rozpuštěním ve vodě vznikne mléčná tekutina, která je skvělá třeba ke kloktání při bolestech v krku. Ománci ji pijí pro posílení imunity a při žaludečních problémech. Zelené kadidlo má přívlastek Royal, neboli královské, protože velká část sklizně vždy putuje do královského paláce pro osobní spotřebu vládce Sultána Kabuse. Proto je zelené kadidlo velmi drahé a jeho cena pořád stoupá. Zelené kadidlo lze samozřejmě používat i k vykuřování, ale vzhledem k jeho vzácnosti a vysoké ceně slouží hlavně k výrobě 100% kadidlových olejů a jako přísada do kosmetiky. Zelené kadidlo je velmi těžké získat, na trhu se ho objeví vždy jen malé množství, které se téměř okamžitě vyprodá.

Náš obchodní partner Dr. Salim z Muskatu vyrábí ze zeleného kadidla 100% oleje, které jsou stále více oblíbené i u nás. Je vystudovaným biologem a dokonce osobně zasadil jeden z mála stromů kadidlovníku Boswellia sacra v severním Ománu. Tento vzácný strom můžete vidět v univerzitní zahradě v Muscatu. Dr. Salim je velice příjemný a skromný pán s obrovskými znalostmi o kadidle, a my jsme rády, že je naším obchodním partnerem.