Masážní destička Gua Sha a kadidlový olej.

Vyzkoušejte zklidňující a regenerační masáž obličeje pomocí oblíbené techniky z Orientu.

Gua Sha (nebo kváša) je masážní technika, která pochází z tradiční čínské medicíny. Byla inspirovaná masáží celého těla, ale dnes se používá hlavně na obličej. Je to také jeden z nejoblíbenějších kosmetických trendů roku 2022. Masážní destičkou Gua Sha se lehkým tlakem a v určitých směrech přejíždí po kůži, zejména na obličeji a krku, podél lymfatických uzlin. Tato speciální technika má několik výhod.

Ať už se jedná o pluminiscenci nebo lymfodrenáž, masáží Gua Sha můžete snížit otoky a záněty, stimulovat krevní oběh a lépe odvádět toxiny. Osvojte si masážní techniky Gua Sha, podle vašeho typu pleti, a rozlučte se s oteklýma očima a povadlou pletí. Prozradíme vám, co se skrývá za tímto kosmetickým trendem, a vysvětlíme vám, co byste měli vědět o technice, účincích a typech masáží Gua Sha.

Gua Sha je masáž (převažně obličeje), která spočívá v opakovaném „škrábání“ naolejované pokožky. K tomu se používá destička Gua Sha, kterou v Asii znají již mnoho tisíc let. Masážní destička Gua Sha, původně určená k intenzivní masáži fascií těla, se používá v mnohem menším formátu na obličej, krk a dekolt. Oblíbený kosmetický nástroj je k dispozici z materiálů jako je nefrit, růženín nebo ametyst, a v různých tvarech. Kámen tak lze použít speciálně pro různé potřeby, například pro masáž fasciální tkáně nebo dokonce pro přírodní lifting. Destička Gua Sha je dokonalým doplňkem vaší péče o pleť – od účinků proti stárnutí až po redukci nečistot a zářivě krásnou pleť. Zajistí vám svěží pleť každé ráno.

Co je Gua Sha?

Při masáži Gua Sha jde o uvolnění napětí ve fasciích. Za tímto účelem klouže destička po kůži podél lymfatických uzlin. Tlak se liší v závislosti na požadovaném výsledku. Tímto způsobem se odstraňují toxiny a usazeniny a tělo se čistí. Ošetření navíc stimuluje krevní oběh, snižuje otoky a redukuje vrásky. Obličej tak získá přirozený lesk a bude vypadat svěže a pleť bude sjednocená.

Jak se kámen Gua Sha používá?

Masáž Gua Sha je nejen jednoduchá, ale také blahodárná a mimořádně účinná. Díky svému tvaru a materiálu můžete destičku Gua Sha použít velmi přesně a zaměřit se na specifické problémy vaši pleti. Potřebujete pouze kámen Gua Sha a pleťový olej, ideálně kadidlový. Očištěný obličej tlakem masírujte podél lymfatických kanálků směrem zevnitř ven. Masáž Gua Sha se používá v různých formách. My vám představme masáž pro vypnutí a rozjasnění pleti.

Pro jaký typ pleti je kámen Gua Sha vhodný?

Ošetření destičkou Gua Sha je vhodné téměř pro každý typ pleti. Pokud máte kuperózu nebo velmi skvrnitou či zanícenou pleť s mnoha pupínky, měli byste od masáže Gua Sha upustit, protože byste si mohli na obličej roznést bakterie. V závislosti na materiálu kamene má Gua Sha určitý účinek na vaši pokožku. Poradíme vám, který kámen Gua Sha se hodí k jakému typu pleti a ideálně doplní vaši péči.

Destičku Gua Sha lze použít různými způsoby. Nejčastější jsou dvě masáže obličeje: první je jemná lymfodrenáž a druhá masáž fascií. Ta je také známá jako „plumping“. Kámen Gua Sha se používá k intenzivní masáži pojivové tkáně. Vrásky jsou tak v podstatě „vytlačeny“. Přípravky proti stárnutí se díky intenzivnímu tření lépe zapracují do pokožky. Lymfodrenáž se naopak používá při opuchlých očích, odulém obličeji nebo nečisté pleti. Tímto způsobem se snadněji odstraňují škodlivé látky a vyživující účinné látky se lépe vstřebávají.

Správná technika Gua Sha

Aby měla masáž Gua Sha požadovaný účinek, je důležité, abyste vždy pracovali zevnitř ven podél lymfatických kanálů. Jen tak lze účinně odvádět toxiny a usazené tekutiny. Kyslík a důležité živiny tak mají mnohem lepší možnost proudit tělem. Škrábáním směrem k uším a linii vlasů se uvolňuje hluboko uložené napětí a stimuluje se krevní oběh. Výsledkem masáže obličeje je vypnutá pleť, která září přirozeným leskem a růžovou svěžestí.

Regenerační masáž pomocí kamene Gua Sha

Plumping znamená něco jako vycpávka. A přesně toho dosáhnete při masáži fascií kamenem Gua Sha. Na rozdíl od lymfodrenáže se kosmetický přístroj krátkými pohyby posouvá po napjaté pokožce. Měli byste také vyvinout podstatně větší tlak, abyste dosáhli hlubších fascií a uvolnili obličejové svaly. Opět postupujte zevnitř ven, abyste předešli otokům. Obzvláště oblíbený je plumping pro přirozený efekt proti stárnutí.

Návod krok za krokem pro masáž fascií pomocí destičky Gua Sha

1. Příprava pokožky a kámene Gua Sha

Očistěte si obličej i destičku Gua Sha. V opačném případě hrozí, že si na kůži rozšíříte bakterie a způsobíte zánět.

2. Použijte pleťový olej nebo přípravek pro péči o pleť

Použijte malé množství výživujícího kadidlového oleje nebo oleje, který vyhovuje vašemu typu pleti, nebo bohatý krém či sérum. Můžete také použít přípravek proti stárnutí, který se během aplikace intenzivně zapracuje.

3. Napínání kůže

Před seškrábnutím kůže kamenem Gua Sha byste měli napnout kůži na příslušné části obličeje. Za tímto účelem vezměte prsty druhé ruky a napněte kůži zevnitř směrem ven, přičemž napětí udržujte v nejvzdálenějším bodě.

4. Zahájení masáže fascií

Postupujte od brady přes tváře k čelu podél lymfatických kanálů. Tlačte a používejte krátké, rychlé a opakované pohyby.

5. Znovu očistěte kámen Gua Sha

Abyste zabránili usazování bakterií na kameni, měli byste kámen Gua Sha také po ošetření důkladně vyčistit.

Který kámen Gua Sha je vhodný pro mě a můj typ pleti?

Růženín, nefrit nebo ametyst jsou drahé kameny, které mají zvláštní účinky na pokožku. Blahodárné a pečující vlastnosti materiálů lze přizpůsobit typu vaší pokožky, ale také účinku, který od masáže Gua Sha očekáváte.

Jadeit

Gua Sha ze zeleného nefritu je vhodná zejména pro smíšenou pleť se sklonem k nečistotám. Nefrit má údajně detoxikační a uklidňující účinky. Je proto velmi vhodný pro zklidnění zánětů a stimulaci krevního oběhu v pokožce.

Růženín

Gua sha z růženínu je ideální pro citlivou pokožku, která občas reaguje podrážděně. Růžový mramorovaný růženín je známý tím, že uvolňuje napětí, stres a úzkost. Pravidelnou masáží kamenem Gua Sha z růženínu uvedete svou pokožku do rovnováhy.

Ametyst

Ametystová Gua Sha působí na pokožku dekongestivně a zklidňuje podrážděné části obličeje, například oči. Podporuje proces hojení ran, a proto je vhodný zejména při podráždění pleti nebo na poškozenou pleť. Pro tento léčivý kámen je typické intenzivní fialové mramorování.

Balíček olejů a gua sha
Set kadidlových pleťových olejů s destičkou Gua Sha za výhodnou cenu