Ománská myrha

Ománská myrha

120 

Myrha je podobně jako kadidlo pryskyřice, ztuhlá míza ze stromu Myrhovník pravý Commiphora myrha. Je to jedno z nejstarších vykuřovadel na světě.  Má typickou sladkou lehce bylinnou vůni, která vynikne především ve spojení s klasickou pryskyřičnou vůní kadidla. Myrha je stejně jako kadidlo antiseptická, antivirální, dezinfikuje a očišťuje od negativních vlivů a energií.  Má pozitivní účinky na lidskou psychiku a příznivě ovlivňuje kvalitu spánku.

Čistá pryskyřice, balení cca 20g.

 

Skladem

Popis

Myrha je jedním z nejstarších vykuřovadel.  Má typickou sladkou lehce bylinnou vůni, která vynikne především ve spojení s klasickou pryskyřičnou vůní kadidla. Kadidlo a myrha tvoří nerozlučnou dvojici už po tisíciletí a skvěle se vzájemně doplňují. Většinou se používají společně, mají totiž velmi podobné vlastnosti. Myrha je stejně jako kadidlo antiseptická, antivirální, dezinfikuje a očišťuje od negativních vlivů a energií.  Má pozitivní účinky na lidskou psychiku a příznivě ovlivňuje kvalitu spánku.

Myrha je podobně jako kadidlo pryskyřice, ztuhlá míza ze stromu Myrhovník pravý Commiphora myrha. Roste na Arabském poloostrově, v Etiopii, Somálsku a Indii. V Ománu se myrha sklízí také, ale v mnohem menší míře než kadidlo. Protože je její spotřeba velká, dováží se do země hlavně z Jemenu a Somálska. Ománská myrha je botanicky klasifikovaná jako Commiphora habessinica a roste ve stejné oblasti jako kadidlovník, v jižní provincii Dhofar. Myrha, kterou jsme pro vás dovezli, je z hor Jebel Samhan z okolí vesnic Jibjat a Jaylub. Místní lidé ji říkají okor a mirr a používají ji  k vykuřování a v lidovém léčitelství už po tisíce let. V ajurvédě je myrha používaná mj. k celkovému omlazení, zlepšení kvality pokožky a léčení ženských problémů. Myrha patří k nejstarším “lékům” lidstva a v minulosti se používala skoro na všechny neduhy.

vykuřování myrhou je nejlepší použit kadidelnici. Do kadidelnice nasypte jemný písek, na který položíte uhlík, stejný jako se používá do vodních dýmek. Na rozžhavený uhlík opatrně umístěte kamínek pryskyřice. Pokud máte kadidelnici s víkem,  uzavřete ji, aby byl průchod dýmu regulován otvory ve vrchní části. Po intenzivním vykuřování je dobré na chvilku vyvětrat. Vůně vykuřovadla v prostoru vydrží několik hodin, navodí meditační atmosféru a pročistí energie v místnosti.

Další informace

Hmotnost 0.02 kg
Rozměry 5 × 5 × 0.2 cm

Mohlo by se Vám líbit…