Ománská myrha

Ománská myrha

120 

Myrha je podobně jako kadidlo pryskyřice, ztuhlá míza ze stromu Myrhovník pravý Commiphora myrha. Je to jedno z nejstarších vykuřovadel na světě.  Má typickou sladkou lehce bylinnou vůni, která vynikne především ve spojení s klasickou pryskyřičnou vůní kadidla. Myrha je stejně jako kadidlo antiseptická, antivirální, dezinfikuje a očišťuje od negativních vlivů a energií.  Má pozitivní účinky na lidskou psychiku a příznivě ovlivňuje kvalitu spánku.

Čistá pryskyřice, balení cca 20g.

 

Není skladem

Popis

Ománská myrha

Myrha je jedním z nejstarších vykuřovadel.  Má typickou sladkou lehce bylinnou vůni, která vynikne především ve spojení s klasickou pryskyřičnou vůní kadidla. Kadidlo a myrha tvoří nerozlučnou dvojici už po tisíciletí a skvěle se vzájemně doplňují. Je ideální používat je společně, mají totiž velmi podobné vlastnosti. Myrha je stejně jako kadidlo antiseptická, antivirální, dezinfikuje a očišťuje od negativních vlivů a energií.  Má pozitivní účinky na lidskou psychiku a příznivě ovlivňuje kvalitu spánku.

Myrha je podobně jako kadidlo pryskyřice, ztuhlá míza ze stromu Myrhovník pravý Commiphora myrha. Roste na Arabském poloostrově, v Etiopii, Somálsku a Indii. Ománci myrhu sklízí také, ale v mnohem menší míře než kadidlo. Protože je její spotřeba velká, dováží jí do země hlavně z Jemenu a Somálska. Ománská myrha je botanicky klasifikovaná jako Commiphora habessinica a roste ve stejné oblasti jako kadidlovník, v jižní provincii Dhofar. Myrha, kterou jsme pro vás dovezli, je z hor Jebel Samhan z okolí vesnic Jibjat a Jaylub. Místní lidé ji říkají okor a mirr a používají ji  k vykuřování a v lidovém léčitelství už po tisíce let. Ajurvédští lékaři myrhu používají mj. k celkovému omlazení, zlepšení kvality pokožky a léčení ženských problémů. Myrha patří k nejstarším „lékům“ lidstva a v minulosti se používala skoro na všechny neduhy.

vykuřování myrhou použijte speciální nádobu – kadidelnici. Do kadidelnice nasypte jemný písek, na který položíte uhlík, stejný jako používáte do vodních dýmek. Na rozžhavený uhlík opatrně umístěte kamínek pryskyřice. Pokud máte kadidelnici s víkem,  uzavřete ji, aby byl průchod dýmu regulován otvory ve vrchní části. Po intenzivním vykuřování  na chvilku vyvětrejte. Vůně vykuřovadla v prostoru vydrží několik hodin, navodí meditační atmosféru a pročistí energie v místnosti.

Další informace

Hmotnost 0,-02 kg
Rozměry 5 × 5 × 0,-2 cm

Mohlo by se Vám líbit…