Myrha

90 

Myrha je podobně jako kadidlo pryskyřice, ztuhlá míza ze stromu Myrhovník pravý Commiphora myrha. Je to jedno z nejstarších vykuřovadel na světě.  Má typickou sladkou lehce bylinnou vůni, která vynikne především ve spojení s klasickou pryskyřičnou vůní kadidla. Myrha je stejně jako kadidlo antiseptická, antivirální, dezinfikuje a očišťuje od negativních vlivů a energií.  Má pozitivní účinky na lidskou psychiku a příznivě ovlivňuje kvalitu spánku.

Čistá pryskyřice, balení cca 20g.

 

Skladem

Popis

Myrha

Myrha je jedním z nejstarších vykuřovadel.  Má typickou sladkou lehce bylinnou vůni, která vynikne především ve spojení s klasickou pryskyřičnou vůní kadidla. Kadidlo a myrha tvoří nerozlučnou dvojici už po tisíciletí a skvěle se vzájemně doplňují. Většinou se používají společně, mají totiž velmi podobné vlastnosti. Myrha je antiseptická, antivirální, dezinfikuje a očišťuje od negativních vlivů a energií.  Má pozitivní účinky na lidskou psychiku a příznivě ovlivňuje kvalitu spánku.

Myrha je podobně jako kadidlo pryskyřice, ztuhlá míza ze stromu Myrhovník pravý Commiphora myrha. Roste hlavně na Arabském poloostrově, v Etiopii, Somálsku a Indii. V Ománu se  sklízí také, ale v mnohem menší míře než kadidlo. Protože je její spotřeba velká, dováží se do země hlavně ze sousedního Jemenu a Somálska. Většinou z oblasti Ogaden, což je etiopská část Somálska. Odtud pochází i druh, který nabízíme v našem eshopu. Ománskou myrhu máme k dispozici jen výjimečně a v malém množství. V ajurvédě je myrha používaná mj. k celkovému omlazení, zlepšení kvality pokožky a léčení ženských problémů. Patří k nejstarším „lékům“ lidstva a v minulosti se používala skoro na všechny neduhy.

vykuřování myrhou je nejlepší použit kadidelnici. Do kadidelnice nasypte jemný písek, na který položíte uhlík, stejný jako se používá do vodních dýmek. Na rozžhavený uhlík opatrně umístěte kamínek pryskyřice. Pokud máte kadidelnici s víkem,  uzavřete ji, aby byl průchod dýmu regulován otvory ve vrchní části. Po intenzivním vykuřování je dobré na chvilku vyvětrat. Vůně vykuřovadla v prostoru vydrží několik hodin, navodí meditační atmosféru a pročistí energie v místnosti.

Další informace

Hmotnost 0,02 kg
Rozměry 5 × 5 × 0,2 cm

Mohlo by se Vám líbit…