Jak nově pořídit víza do Ománu

Jak nově pořídit víza do Ománu

Chystáte se na cestu do Ománu a nevíte, jak je to s vyřízením víza? Vízum pro občany EU se několikrát měnilo a na netu kolují různé  informace.  Vízum je třeba koupit předem online, vízum lze koupit na letišti, cena víza je 20 riálů, nebo 5 riálů… Kdo se v tom má vyznat.  Takže jsme pro vás připravily aktuální informace, platné k datu zveřejnění tohoto blogu (18.11.2018).

Ománské úřady si přejí, aby si turisté vyřizovali víza online předem. Proto třeba na stránkách MZV ČR stojí, že do Ománu je nutné vyřídit víza předem online. No ale tahle informace se nemusí dostat ke všem turistům, takže ty neinformované přece nepošleme zpátky, že. Na letišti v Muscatu i v Salalah je proto otevřená přepážka, kde lze víza stále ještě zakoupit. Možná zůstane otevřená stále, možná ji zavřou, kdo ví. Vízum zakoupíte online na webové stránce evisa.rop.gov.com . K vyřízení budete potřebovat fotografii obličeje (klidně i selfie pořízené mobilem) v menším rozlišení a údaje z pasu. Zaplatit lze kartou, pokud kupujete více víz najednou, zaplatíte je nakonec jednou souhrnnou platbou. Vízum podle našich zkušeností přijde do 1-3 dní. Jen výjimečně později. Pozor – od data vydání víza máte 30 dnů na vstup do země, jinak vízum propadne. Cena – 10 denní jednorázové vízum stojí 5 riálů na osobu. 30 denní jednorázové stojí 20 riálů na osobu. Víza se dají na místě prodloužit o stejný počet dnů.

Doufáme, že vám tyhle informace pomůžou. Vezměte prosím na vědomí, že jsou pouze orientační a mohou se časem změnit. Budeme se snažit případné změny včas zveřejnit. Přejeme krásnou cestu do země kadidla!